Piotr Nisztor (ur 1984 r.), dziennikarz śledczy 

Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracę magisterską pt. „Historia Żandarmerii Wojskowej i kształtowanie się jej norm etycznych na podstawie dokumentów i publikacji prasowych” obronił w 2008 r.

Swoją karierę dziennikarską rozpoczął jeszcze w liceum w płockim tygodniku „Nowe Mazowsze”. Potem pisywał do prasy katolickiej (m.in. tygodnik Niedziela) i sportowej (tygodnik „Tylko Piłka”). Oprócz tego publikował m.in. w „Życiu”, „Życiu Warszawy”. Był konsultantem książki „Z piłką do Europy” autorstwa znanego dziennikarza sportowego Romana Hurkowskiego
Następnie pracował w „Gazecie Polskiej” i „Dzienniku”. W okresie od końca 2007 r. do stycznia 2012 r. był zatrudniony w „Rzeczpospolitej”. Swoje artykuły publikował w „Pulsie Biznesu” i "Wprost". W 2015 r. wrócił do "Gazety Polskiej". Obecnie publikuje też na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" i "Nowego Państwa". Jest  gospodarzem emitowanego na antenie TV Republika programu "Rozmowa Ściśle Jawna" oraz dwóch audycji w Polskim Radiu 24:  "W cieniu Afer" i "Stan Rzeczy". Prowadzi również swój kanał na YouTubie NisztorTV, gdzie w programie "Śledczym Okiem" - raz w tygodni (w niedzielę) - komentuje aktualne wydarzenia i ujawnia kulisy spraw, o których inne media milczą.

Międzynarodowy obserwator wyborów parlamentarnych na Ukrainie w 2006 r. Współtworzył i prowadził magazyn śledczy „Na Tropie”, emitowany na antenie TVP1.

Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press. W 2008 za artykuł dotyczący kontrowersji wokół umorzenia przez wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka prawie półmiliardowej kary nałożonej na spółkę paliwową J&S Energy. W 2012 r. za ujawnienie nagrania rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych z Władysławem Łukasikiem, byłym szefem Agencji Rynku Rolnego (tzw. taśmy PSL).

Autor publikacji dotyczących m.in. handlu bronią i służb specjalnych. Współautor głośnych publikacji o nieprawidłowościach przy wpisywaniu iwabradyny na listę leków refundowanych (2007 r., Dziennik). Ujawnił również fakt współpracy z PRL-owskimi służbami specjalnymi jednego z najbogatszych Polaków – biznesmena Leszka Czarneckiego (Rzeczpospolita 2008). Był również współautorem artykułów ujawniających aferę sopocką, w tym nagrania, na którym prezydent Sopotu Jacek Karnowski, miał domagać się od lokalnego biznesmena łapówki za pozytywną decyzję urzędową. (Rzeczpospolita 2008),
Opisał również okoliczności przewiezieni z Iraku i ukrycia w Polsce irackiego naukowca, który pracował przy tajnych projektach związanych z bronią masowego rażenia (Rzeczpospolita 2009). Autor reportaży m.in. z Algierii i Republiki Nadniestrzańskiej.

Współautor pierwszej książki ujawniającej okoliczności katastrofy prezydenckiego Tu-154M oraz prowadzonego w tej sprawie śledztwa pt. „Kto naprawdę ich zabił?”.

W połowie 2014 r. dotarł do nagrań najważniejszych osób w państwie (m.in. rozmów Barłomieja Sienkiewicza, byłego już dziś szefa MSW z Markiem Belką, prezesem NBP), które zostały opublikowane przez tygodnik „Wprost”. Kulisy tzw. afery taśmowej opisał w książcę pt. "Jak rozpętałem aferę taśmową" (wydawnictwo Fronda, 2014). Za tę publikację został uhonorowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nagrodą Watergate. 

Na koncie ma również cztery inne książki. Wspólnie z Wojciechem Dudzinskim "Nietykalni - kulisy polskich prywatyzacji" (2014), a wraz z Cezarym Bielakowskim opublikował pierwszą biografię najbogatszego Polaka "Jan Kulczyk. Biografia niezwykła" (2015). Jest także autorem pierwszej książki o historii polskiej bankowości - "Skok na banki" (2017) oraz publikacji ujawniającej kulisy handlu bronią - "Rekiny Wojny" (2019).