W najbliższy czwartek 13 listopada o godz. 18.00 w Warszawie w księgarni przy ul. Marszałkowska róg Hożej 29/31 odbędzie się spotkanie autorskie, w którym oprócz mnie weźmie też udział Wojciech Dudziński. Będziemy rozmawiać  o naszej najnowszej publikacji „Nietykalni – kulisy polskich prywatyzacji”.

Przez blisko trzy lata zbieraliśmy materiały do tej książki. W tym czasie przeanalizowaliśmy setki tysięcy dokumentów – umów, wyciągów z kont bankowych, zeznań, materiałów służb specjalnych itp. W efekcie powstała publikacja, która ujawnia skandaliczne kulisy sprzedaży państwowego majątku. Jaki udział w tym procesie odegrali oficerowie służb specjalnych? W jaki sposób przekazywano łapówki? Kto był ich beneficjentem? Co kryją tajne konta bankowe w Liechtensteinie i Szwajcarii? Co podczas rozmowy zdradził nam Peter Vogel, szwajcarski bankier obsługujący konta bankowe wpływowych urzędników państwowych i biznesmenów?

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książce „Nietykalni – kulisy polskich prywatyzacji”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Editions Spotkania.

Zapraszam na czwartkowe spotkanie autorskie!