Piotr Nisztor (ur 1984 r.), wykształcenie wyższe, absolwent Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracę magisterską pt. „Historia Żandarmerii Wojskowej i kształtowanie się jej norm etycznych na podstawie dokumentów i publikacji prasowych” obronił w 2008 r.

Swoją karierę dziennikarską rozpoczął jeszcze w liceum w płockim tygodniku „Nowe Mazowsze”. Potem pisywał do prasy katolickiej (m.in. tygodnik Niedziela) i sportowej (tygodnik „Tylko Piłka”). Oprócz tego publikował m.in. w „Życiu”, „Życiu Warszawy”. Był konsultantem książki „Z piłką do Europy” autorstwa znanego dziennikarza sportowego Romana Hurkowskiego
Potem pracował w „Gazecie Polskiej” i „Dzienniku”. W okresie od końca 2007 r. do stycznia 2012 r. był zatrudniony w „Rzeczpospolitej”. Potem swoje artykuły publikował w „Pulsie Biznesu”, obecnie jest dziennikarze tygodnika „Wprost”.
Międzynarodowy obserwator wyborów parlamentarnych na Ukrainie w 2006 r.
Współtwórca i prowadzący magazyn śledczy „Na Tropie”, emitowany na antenie TVP1.

Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press. W 2008 za artykuł dotyczący kontrowersji wokół umorzenia przez wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka prawie półmiliardowej kary nałożonej na spółkę paliwową J&S Energy. W 2012 r. za ujawnienie nagrania rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych z Władysławem Łukasikiem, byłym szefem Agencji Rynku Rolnego (tzw. taśmy PSL).

Autor publikacji dotyczących m.in. handlu bronią i służb specjalnych. Współautor głośnych publikacji o nieprawidłowościach przy wpisywaniu iwabradyny na listę leków refundowanych (2007 r., Dziennik). Ujawnił również fakt współpracy z PRL-owskimi służbami specjalnymi jednego z najbogatszych Polaków – biznesmena Leszka Czarneckiego (Rzeczpospolita 2008). Był również współautorem artykułów ujawniających aferę sopocką, w tym nagrania, na którym prezydent Sopotu Jacek Karnowski, miał domagać się od lokalnego biznesmena łapówki za pozytywną decyzję urzędową. (Rzeczpospolita 2008),
Opisał również okoliczności przewiezieni z Iraku i ukrycia w Polsce irackiego naukowca, który pracował przy tajnych projektach związanych z bronią masowego rażenia (Rzeczpospolita 2009). Autor reportaży m.in. z Algierii i Republiki Nadniestrzańskiej.

Współautor pierwszej książki ujawniającej okoliczności katastrofy prezydenckiego Tu-154M oraz prowadzonego w tej sprawie śledztwa pt. „Kto naprawdę ich zabił?”.

W połowie 2014 r. dotarł do nagrań najważniejszych osób w państwie (m.in. rozmów Barłomieja Sienkiewicza, byłego już dziś szefa MSW z Markiem Belką, prezesem NBP), które zostały opublikowane przez tygodnik „Wprost”